Kategoria: Internet

reklama

Medycyna w internecie

Znalezienie konkretnej informacji w internecie ułatwiają katalogi tematyczne. Do często odwiedzanych należy katalogi tematyczne o medycynie. W czasie gdy dopadnie nas jakaś choroba, możemy wejść na odpowiednią stronę, porównać swoje dolegliwości z opisywanymi i sami postawić diagnozę co do stanu naszego zdrowia. Żeby wykluczyć lub potwierdzić nasze schorzenia należy się jednak wybrać do lekarza. W każdym razie skróci to czas wizyty w gabinecie i naprowadzi lekarza na właściwy trop. Również tylko lekarz może wystawić odpowiednie skierowania i wystawić receptę. Mimo to, to strony internetowe są najczęściej pierwszym lekarzem u jakiego poszukujemy diagnozy.

Niektóre katalogi medyczne przy opisywanych chorobach podają nazwy medykamentów likwidujących dolegliwości. Tutaj trzeba jednak zachować ostrożność, gdyż zbytnie zaufanie do internetu może tylko zaszkodzić. Apteki internetowe oferują zaś całą gamę leków bez recepty, prawie na wszystkie choroby. Zakup leków w internecie jest ryzykowne, mogą pochodzić z nieznanych źródeł i być podróbą.

Zdjęcie ze strony: Pixabay.com

reklama

Zalety zakupów w sieci

Młody człowiek znający tajniki korzystania z internetu, bez problemu i szybko uzyska poszukiwaną przez siebie informację. Pomocne są tu katalogi internetowe. Jednak już człowiek starszej daty, słabo znający się na obsłudze komputera, straci sporo nerwów zanim cokolwiek w nim znajdzie. Dla ludzi z „epoki liczydeł” czy po prostu nie potrafiących korzystać z internetu, katalog stron czy katalog internetowy jest czarną magią.

Ludzie ci lubią dokonywać zakupów na targach i w małych sklepikach, gdzie można zobaczyć towar, podotykać go, a nawet potargować się ze sprzedawcą. Można pożartować z innymi klientami, ponarzekać na swoje kiepskie zdrowie oraz pogadać nie tylko o przysłowiowej pogodzie. Małe sklepiki nie są skatalogowane ale sprzedawca, często będący jednocześnie właścicielem sklepu potrafiłby w nocy o północy wskazać gdzie poszczególny towar leży, podać jego cenę a także określić do czego on służy. Zakupy w małych placówkach mają wiele uroku, dlatego przygnębiający jest fakt, iż w mały handel często jest nieopłacalny i powoli zaczyna upadać.

Zdjęcie ze strony: Pixabay.com